W polskich domach coraz częściej spotykamy się z czymś takim, jak otwarta kuchnia. Czy jest to dobre rozwiązanie? Ma ono swoje wady, ale także ma swoje zalety. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jakie są nasze indywidualne gusta i preferencje.

Kuchnia zamknięta

Zanim sprawdzimy, jakie możliwości daje nam otwarta kuchnia, spójrzmy jeszcze raz w stronę rozwiązania doskonale nam znanego. Kuchnia zamknięta znana jest już od wielu, wielu lat. Nie jest ona zła i korzystanie z niej daje wiele możliwości. Chociażby takich, jak ukrycie nieprzyjemnych zapachów w kuchni. Jeżeli ktoś lubi gotować mocno aromatyczne potrawy, to powinien uważać, aby nie przedostawały się do innych części domu. Może to być mocno uciążliwe. W zamkniętej kuchni będziemy mogli schować bałagań – w szczególności wtedy, jeżeli będziemy mieli do czynienia z niespodziewanymi wizytami.

Funkcjonalna, otwarta kuchnia

Tylko, że zamknięte kuchnie mocno ograniczają przestrzeń, a w takich przypadkach jak kawalerka może okazać się to bardzo kłopotliwe. Otwarta przestrzeń sprawia, że całe pomieszczenie wydaje się zdecydowanie większe. W otwartych kuchniach można ze spokojem zastosować wyspę kuchenną – jeden z takich elementów o którym marzy bardzo duża część społeczeństwa. Otwarta przestrzeń sprawia również, że nie tracimy kontaktu z otoczeniem. Zawsze można na bieżąco obserwować to, co dzieję się w salonie – w szczególności, jeżeli ma się małe dzieci. Tak, tego typu rozwiązania często doceniają rodzice małych dzieci. 

Comments are closed.

parasol ogrodowy brązowy białe parasole ogrodowe pergola tarasowa aluminiowa