W kuchni potrzebny jest komplet odpowiednich narzędzi, dzięki czemu będzie można przygotowywać poszczególne dania, m.in. śniadania, obiady, desery, itd. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z kuchnią w domu jednorodzinnym, czy też w mieszkaniu, przydadzą się noże. W tym chociażby nóż szefa kuchni.

Po co jest mi nóż szefa kuchni?

Aby kupić naprawdę dobrej jakości nóż (a najlepiej kilka!), należy zastanowić się w pierwszej kolejności, do czego będzie się go używać. Odpowiedź jest łatwa – do krojenia. Tylko że należy nieco głębiej zastanowić się nad tą odpowiedzią. Czy ktoś ma zamiar m.in. wykrawać mięso z kości? Siekać na drobne plasterki? Czy ktoś ma zamiar używać tylko noża sporadycznie, m.in. krojąc tylko chleb, czy warzywa na sałatkę? Są takie osoby, które nie lubią gotować, ograniczając swoją bytność w kuchni do minimum. Takim osobom profesjonalne noże szefa kuchni mogą okazać się nieprzydatne.

Jaki rodzaj ostrza?

Decydując się na nóż szefa kuchni, warto sprawdzić dokładnie ostrze. W szczególności, że w sklepach otrzymać można noże, których ostrze wykonane jest z różnych materiałów:

  • stal nierdzewna – pomimo takiej nazwy, żaden materiał nie jest w 100% nierdzewny. Są tylko takie, których korozja nie będzie tak łatwo “zjadać”. Zaletą jest niska cena. Wadą niska jakość wykonania.
  • ceramika – wiele osób przyznaje, że tego typu noże tępią się zdecydowanie wolniej, dzięki czemu nie trzeba ich tak często ostrzyć. Ich minusem jest wysoka cena. Zaletą – długi okres żywotności. 

Comments are closed.

meble na balkon ceny sofa na balkon białe parasole ogrodowe