Zadaszenie w ogrodzie, czyli jak funkcjonalnie wykorzystać pergolę ogrodową

Słońce i upał w letni dzień to urzeczywistnienie marzeń wielu osób. Jednak czasem warto poszukać odrobiny cienia, aby odpocząć i pozwolić organizmowi zregenerować się. Oddechu szukać można m.in. w cieniu drzew, jednak takie rozwiązanie nie do końca sprawdzi się w przypadku przydomowego tarasu. Jak zadbać o odrobinę cienia na własnym tarasie lub balkonie?

Zadaszenie w ogrodzie, czyli jak funkcjonalnie wykorzystać pergolę ogrodową

Z pomocą przychodzą producenci i dystrybutorzy architektury ogrodowej. Jedną z możliwości jest np. pergola ogrodowa, która dostępna jest w wielu wariantach. Dzięki temu każdy możne znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb i możliwości.

Dużą zaletą jest szalenie bogaty asortyment produktów. Wystarczy zagląnąć na stronę https://gardenspace.sk/zastresenie-terasy, aby poznać szczegółowo dostępne możliwości. Dawniej pergola przybierała nieco inny kształt i z całą pewnością zupełnie inne zadanie miałą do spełnienia. Obecnie pergola bywa dość dużym elementem, wspartym na podwójnym szeregu słupków. Dawniej odrobinę cienia zapewniały rośliny, a dzisiaj montowane jest zadaszenie.

Pergola w sąsiedztwie domu, czuli fajny sposób na przedłużenie salonu

W zależności od potrzeb może to być całkowite zadaszenie, chociaż dużą popularnością cieszą się rozwiązania z ażurowym zadaszeniem, które nie odcina całkowicie od promieniowania słonecznego, ale sprawia, że wnętrze staje się wyjątkowo przyjemnym miejscem do spędzania wspólnego czasu. Jeśli będzie zainstalowana tuż obok domu, to wiosną, latem i jesienią będzie doskonałym przedłużeniem salonu.