Wymarzony taras przed domem – propozycje aranżacji

Jak zaaranżować przestrzeń przy domu, aby zmieniła się ona w wymarzony taras przed domem? Strefa taka służyć będzie wszystkim domownikom: można zaaranżować na niej miejsce do wypoczynku, podawania posiłków, strefę spotkań w gronie znajomych. Jakie meble i dodatki wybrać?

Wymarzony taras przed domem – strefa wypoczynkowa

Chcąc, by wymarzony taras przed domem stał się strefą wypoczynkową, najważniejsze okażą się odpowiednie meble i zadaszenie przestrzeni. Aby zapewnić sobie i bliskim wygodę, warto postawić na sofę narożna, które może być uzupełniona elementami takimi jak fotele ogrodowe czy stoliki kawowe. Wśród sof największym zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe – są one niezwykle trwałe, eleganckie, doskonale wpisują się w nowoczesne trendy. Meble takie oparte są na lekkich stelażach aluminiowych, które zabezpieczono przed korozją. Okrycie mebli technorattanowych to plecionka syntetyczna o nieporowatej strukturze. Inną propozycją są meble modułowe – komplety takie składają się z kilku elementów, które można wykorzystywać osobno lub też łączyć przy pomocy niewielkich złączek. Meble modułowe to niebanalna forma dla osób kreatywnych, które chcą, by wymarzony taras przed domem mógł się stale zmieniać.

Wymarzony taras przed domem w cieniu pergoli

Nowoczesne pergole są elementem, który warto wykorzystać na przydomowym tarasie. Pergole to konstrukcje wznoszone modułowo, które mogą zadaszyć dowolny obszar tarasu. Zadaszenia tego typu posiadają nietypowy dach – składa się on z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi. Użytkownicy będą decydować o ułożeniu listew oraz o tym, jak wiele światła wpadnie pod pergolę. Pergole mogą być uzupełnione o elementy takie jak ścianki boczne czy frontowe – ochronią one przed silniejszym wiatrem czy słońcem.