Wybieramy dobre okna balkonowe przesuwne

Jakie okna balkonowe przesuwne będą najlepsze? Ciężko odpowiedzieć na tego rodzaju pytanie. Okna panoramiczne stanowią nie lada gratkę dla wielu osób, ale zanim je kupimy, musimy poznać ewentualne możliwości, jakie mamy dostępne na rynku.

Drzwi balkonowe rozwierno-uchylne

Najczęstsza szerokość takich skrzydeł to od 90 do 120 cm, a wysokość to 250 cm. Mogą występować w wersji jedno lub dwuskrzydłowej. Przy czym mają one jeden znaczący minus – otwierają się do środka, więc nie każdy może sobie na nie pozwolić. Ograniczają one aranżację wnętrz w domu. Kolejnym ich minusem jest fakt, że posiadają one wysoki próg. Czasem jego wysokość dochodzi do 5cm. O ile, na taki próg niektórzy są w stanie przymknąć oko, to na ograniczenia przestrzenne nie są oni już w stanie patrzeć. Może więc warto pomyśleć o oknach przesuwnych, które zapewniają w domu nieco więcej swobody? 

Dobre okna balkonowe przesuwne

Wiele osób stawia na okna balkonowe przesuwne, ponieważ nie zabierają one tak mocno przestrzeni. Obecnie na rynku można dostać okna przesuwne w wersji uchylnej lub podnoszono – przesuwnej. Przed zakupem taki model okien warto poznać osobiście, tzn. udać się do salonu, aby sprawdzić ich funkcjonowanie, czy też łatwość i swobodę otwierania. Wiele osób docenia ten fakt, że po zamknięciu te okna tworzą jedna linię, tworząć bardzo ciekawy efekt wizualny. Dobre okna przesuwne można otworzyć często na szerokość 160 cm za jednym razem, więc do środka można wpuścić ogromną ilość powietrza. W wielu przypadkach są to okna dostępne z niskim progiem.