Wiata tarasowa nad naszymi głowami

Nowoczesna wiata tarasowa to propozycja dla osób, które chcą odpoczywać blisko natury i mieć możliwość skrywania się w cieniu w czasie największych upałów. Projektanci zadbali o to, aby wiaty były nie tylko funkcjonalne, ale również estetycznie zaprojektowane – dzięki zastosowaniu ciekawych rozwiązań wiaty podnoszą estetykę otoczenia. 

Wiata tarasowa – funkcjonalny dodatek na tarasie

Zastanawiając się w jaki sposób skutecznie ochronić się przed słońcem w trakcie lata na tarasie nie ma lepszej opcji niż nowoczesne pergole – taka wiata tarasowa pozwoli nam na odpoczynek w cieniu, ale też dokładnie wyznaczy obszar wypoczynkowy, pozwoli na ciekawą aranżację. Jak skonstruowana jest taka wiata tarasowa? W jaki sposób zabezpieczono ją przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi?

Wiata tarasowa jest konstrukcją wznoszoną z elementów modułowych – dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy obawiać się jej montażu, nie musi być ona zalewana betonem przy podłożu. Konstrukcja składa się z elementów aluminiowych malowanych proszkowo – takie tworzywo zabezpieczone jest przed wilgocią oraz korozją. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na skuteczne odprowadzanie wody poza obręb wiaty tarasowej. Dach wiaty tworzy struktura złożona z aluminiowych lameli – mogą się one obracać wokół własnej osi, przez co użytkownik decyduje o ich położeniu oraz o tym, jak wiele światła wpada na taras. Lamele w pozycji zamkniętej tworzą szczelną barierę zarówno przed słońcem, jak i deszczem. Dach wiaty nie nagrzewa się, przez co możemy odpoczywać w komfortowym cieniu. 

Meble tarasowe dopasowane do nas!

Elementem, którego nie może zabraknąć na tarasie są meble tarasowe. Nowoczesne komplety mebli zachwycą nas zarówno ciekawym designem, jak i zastosowaniem trwałych tworzyw i materiałów. W kolekcjach meblowych znajdziemy wygodne sofy narożne, fotele w kształcie kokonów, stoliki kawowe, klasyczne krzesła i leżanki ogrodowe.