Ubezpieczenie NNW szkolne dla dziecka w wieku szkolnym

Dodatkowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz na życie to opcja chętnie wybierana, nie tylko przez osoby aktywne i uprawiające sport. Ten rodzaj polisy to świetne zabezpieczenie dla nas i naszych bliskich w sytuacjach kryzysowych. Olbrzymia ilość ofert sprawia, że często gubimy się w tym, która jest najlepsza. NNW szkolne to propozycja dla dzieci i młodzieży oraz dla ich opiekunów. 

Dlaczego ubezpieczenie NNW szkolne jest tak ważne?

NNW szkolne to zagadnienie coraz częściej podnoszone podczas wywiadówek – rodzice chcą dbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Zazwyczaj placówki oferują dodatkowe ubezpieczenia, jednak nie mamy wpływu na ich wartość czy sumę ubezpieczeń. Szkoła ma obowiązek zapewnić ubezpieczenie wyłącznie w trakcie wycieczek szkolnych – kwota ubezpieczenia wliczana jest w koszt wycieczki. Ubezpieczenie NNW szkolne daje możliwość pełnego ubezpieczenia dziecka do 20 roku życia – sama polisa obejmuje nie tylko wypadki, które przydarzyły się w szkole, ale również podczas zabaw blisko domu i w nim, w czasie wyjazdów wakacyjnych. Polisa ma ważność roku – najczęściej to okres od pierwszego września do ostatniego dnia sierpnia. W ten sposób dziecko chronione jest przez cały rok szkolny. NNW szkolne to gwarancja większego bezpieczeństwa i świadomość, że w razie nieszczęśliwego wypadku uda nam się sfinansować rehabilitację dziecka czy wizyty lekarskie. 

Z czego wynika wysokość polisy NNW?

Ubezpieczyciel oferujący NNW szkolne proponuje nam kilka opcji – konkretne polisy różnią się od siebie sumą ubezpieczeń i wysokością składki. Warto przeanalizować dostępne opcje i wybrać tę polisę, która pozwoli jak najlepiej chronić dziecko w razie nieszczęśliwego wypadku i która jednocześnie będzie odpowiednia dla naszej kieszeni. Składka polisy jest jednorazowa.