Stół ogrodowy drewniany – powiew egzotyki w ogrodzie

Stół ogrodowy drewniany stojący na tarasie lata świetności ma już za sobą? Najwyższa pora zadbać o otoczenie swojego domu! W tym sezonie w modnych, urządzonych ze smakiem ogrodach królują meble zbudowane z egzotycznych gatunków, w tym z drewna tekowego. Dlaczego warto wymienić sosnowy czy dębowy stolik na model z egzotycznej teczyny? Sprawdź!

Niezawodny stół ogrodowy drewniany 

Stół ogrodowy drewniany zbudowany z egzotycznej odmiany łączy w sobie efektowny wygląd z imponującą trwałością. Monumentalna teczyna rosnąca  na terenie Azji,  w odróżnieniu od rodzimych gatunków, jest nasycona kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Obecność tych substancji sprawia, że drewno nie chłonie wody, jest twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie niszczeje pod wpływem kontaktu z mrozem, wysoką temperaturą i promieniowaniem UV. 

Jak dbać o stół tekowy?

Meble tekowe, podobnie jak inne stoły ogrodowe drewniane, wymagają regularnej impregnacji, która jeszcze bardziej przedłuży ich żywotność. Podstawą pielęgnacji stołów tekowych jest zabezpieczanie ich powierzchni bezbarwnym, specjalnym olejem (producenci zalecają impregnację mebli raz w sezonie, najlepiej przed jego rozpoczęciem). W okresie jesienno-zimowym nieużywany mebel należy przenieść w suche, przewiewne miejsce.

Stoły drewniane i meble rattanowe Vimine – zgrany duet 

Nie wiesz, z czym zestawić nowy stół tarasowy? Doskonałym dopełnieniem ciężkiego, masywnego stolika będą meble rattanowe Vimine, a dokładniej – plecione, lekkie krzesła lub zabudowane, eleganckie fotele. Co ważne, wszystkie meble z logo Vimine wykonywane są w całości ręcznie z surowców pozyskiwanych z ekologicznych źródeł (plantacji zrównoważonego rozwoju lub recyklingu).