Skuteczne kanały reklamy lokalnej

Marketing jest istotnym elementem działalności każdego przedsiębiorstwa. Niezależnie od gałęzi gospodarki, w jakiej działa organizacja konieczne jest zaistnienie w świadomości klienta, a często w przypadku dużej konkurencji, również przekonanie go do wyboru naszej organizacji. Istnieje wiele kanałów, poprzez jakie dociera się do potencjalnych odbiorców.

Marketing tradycyjny – czy standy reklamowe, ulotki i broszury nadal sprawdzają się na rynku?

Do nurtu określanego marketingiem tradycyjnym uwzględnia się działania reklamowe, które stosowane są od lat. Wykorzystują one identyfikację wizualną oraz proste hasła reklamowe. Zarówno ulotki, jak i ogłoszenia w gazetach mają podobną formę. Istotne jest jednak to, że nie zawsze trafiają do grupy docelowej. Prasa drukowana jest czytana aktualnie przez osoby starsze i dojrzałe. Mało która osoba młoda korzysta z tego nośnika informacji. Analogicznie ulotki czy standy reklamowe – trafiają one do szerokiego grona odbiorców, jednakże nie zawsze są wśród nich osoby zainteresowane konkretnym typem działalności. Standy reklamowe sprawdzą się zdecydowanie lepiej w miejscach, gdzie zauważą je osoby o konkretnych zainteresowaniach. Powinny być zatem rozkładane na wszelkiego rodzaju prezentacje produktowe, konferencje czy targi – w zależności od gałęzi gospodarki. Szczególnym typem standów są tak zwane potykacze, które znajdą zastosowanie w konkretnym typie działalności – małych placówek handlowych, które pragną uświadomić odbiorcom swoją obecność na rynku.

Marketing sieciowy – dlaczego tak ważnym jest aby być widzialnym w sieci?

Najnowszym trendem o dużej skuteczności marketingowej jest tak zwany marketing sieciowy. Obejmuje on komunikację z klientami poprzez różne kanały dostępne w mediach społecznościowych. Dzięki temu można trafić bezpośrednio do klientów, którzy wyrażają zainteresowanie określonym rodzajem oferowanych produktów czy usług. Publikując reklamy w mediach społecznościowych można bardzo dokładnie profilować potencjalnego odbiorcę, nie tylko po miejscu zamieszkania, ale nawet po płci czy zainteresowaniach.

Dlaczego działania marketingowe mają uzasadnienie finansowe?

Nawet jeśli potencjalny klient w pierwszej chwili po bodźcu marketingowym nie dokona zakupu inwestycja w działania tego typu nie jest bezzasadna. Przede wszystkim już samo znalezienie się w świadomości klienta jest istotne – gdy wystąpi u niego konkretna potrzeba skorzysta z oferty znanej już sobie firmy. To zaś konkretny zysk, który nie zostałby osiągnięty bez konkretnego działania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe.