Rodzaje naklejek na ścianę

Naklejki ścienne są bardzo praktycznym i ładnym sposobem na udekorowanie ścian w każdym pomieszczeniu domu lub mieszkania. Dobrze dobrane naklejki nadadzą wnętrzom wyjątkowego klimatu.

Charakterystyka naklejek ściennych

Naklejki na ścianę zrobione są z folii PCV, która ma błyszczącą lub matową powierzchnię. Naklejki mają trzy warstwy, którymi są: papier, warstwa naklejki właściwej oraz folia ochrona. Rozmiar naklejek jest optymalny, co umożliwia ich łatwe transportowanie oraz przyklejanie na ścianie. Naklejki o bardzo dużych rozmiarach cięte są na mniejsze kawałki, aby łatwiej można było umieszczać je na ścianie. Naklejki ścienne mogą być naklejane na pomalowane ściany, płytki ścienne oraz tapetę. Niektóre z naklejek można stosować do oklejania, np. lodówki.

Naklejanie naklejek ściennych

Procesy naklejania oraz zdejmowania naklejek ze ściany są bardzo proste i nie trzeba mieć do tego specjalnych narzędzi. Naklejanie zajmuje około 30 minut i należy pamiętać, aby naklejana powierzchnia była czysta i sucha. Powierzchnia nie może być krzywa i pokryta odchodzącą farbą. Naklejki nie mogą być umieszczone na ścianie mającej bezpośredni kontakt ze źródłem ciepła, ponieważ rozgrzanie się kleju może spowodować odlepienie się naklejki od ściany. Jeśli naklejki podczas transportu są zwinięte trzeba je przed naklejeniem na ścianę rozłożyć do wyprostowania.

Proces naklejenia naklejki ściennej polega na odklejeniu papieru od naklejki i przyłożeniu jej do wybranej powierzchni. Następnie trzeba dociskać poszczególne fragmenty naklejki, tak by nie znajdowało się pod nią powietrze. Ostatnim krokiem jest delikatne odklejenie folii transparentnej od naklejonej naklejki. Aby odkleić naklejkę ze ściany trzeba ogrzać ją ciepłym powietrzem płynącym z suszarki i delikatnie oderwać ją od ściany. Cały proces trwa około kwadransu.

Rodzaje naklejek ściennych

Naklejki ścienne można podzielić na winylowe oraz welurowe. Winylowe są cienkie i przypominają szablon ścienny. Wykonane są z folii PCV i mają trzy warstwy: papier, naklejkę oraz folię ochronną. Naklejki ścienne welurowe są grubsze od winylowych i miłe w dotyku. Naklejki te odstają od ściany i umożliwiają stworzenie fakturowej powierzchni na ścianie. Naklejki te wytworzone są z folii welurowej składającej się z papieru, naklejki welurowej oraz folii ochronnej. Folia ochronna zwana inaczej transparentną pełni funkcję ochronną naklejki podczas jej transportu oraz pomaga podczas naklejania naklejki na ścianę, by jej nie uszkodzić i nie pobrudzić.

Więcej informacji znajdziesz na stronie naklejki ścienne.