Które parasole ogrodowe prostokątne wybrać na świeże powietrze?

Parasole ogrodowe prostokątne są chętnie wykorzystywane w obecnych czasach. Nie ma się czemu dziwić. Swoim kształtem są idealnie dopasowane do wystroju nowoczesnego, minimalistycznego. Chociaż nie oznacza to faktu, że nie będzie można ich wykorzystać na tarasie urządzonym w stylu tradycyjnym.

Czy parasole ogrodowe prostokątne mają powłoki ochronne?

Jedna z najważniejszych kwestii o których zapomina zdecydowana większość użytkowników. Powłoki ochronne są koniecznością, jeśli ktoś zdaje sobie sprawę ze szkodliwości promieniowania słonecznego – w szczególności tego intensywnego. Nie wystarczy tylko powiedzieć, że parasol trzeba kupić, no bo po prostu tak wypada. Muszą one mieć powłoki ochronne, które będą odbijać promienie UV. Żadne nie będą w stanie przedostać się pod spód, dzięki czemu będzie można ze spokojem cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu. Skoro już o ochronie mowa, to nowoczesne parasole (bez względu na kształt), są posiadaczami powłoki…antybakteryjnej.

Obciążenie do parasoli

Jeżeli parasole ogrodowe prostokątne mają duże rozmiary, należy pomyśleć o ich obciążeniu. Należałoby właściwie powiedzieć, że wszystkie parasole, bez względu na ich rozmiar, czy też kształt, powinny mieć obciążenie. Niekiedy jest ono dostępne w zestawie. Czasem trzeba je dokupić samodzielnie. Jego cena nie jest wielka, a pomoże utrzymać całą konstrukcję parasola w jednym miejscu. Obciążenia dostępne są w różnej formie. Popularne są płyty betonowe – chociaż nie nadają się one do wszystkich miejsc na świeżym powietrzu.