Jakie okna balkonowe przesuwne?

Okna balkonowe przesuwne to jeden z najważniejszych elementów w domu. Na co zwrócić uwagę decydując się na takie okna w swoim domu? Warto zapoznać się z tym tematem, by podjąć dobrą decyzję podczas zakupu.

Okna balkonowe przesuwne z dobrym progiem

Tak dużo osób zapomina o tym, że podczas wybierania okien wychodzących na taras, ważna jest wysokość progu. Wiele osób już wie, że trzeba nieco podnieść nogę, ponieważ próg wystaje nieco ponad podłogę. Dla osób, które nie mają problemów z poruszaniem się nie stanowi to większego problemu. Co mają powiedzieć osoby, które takich swobodnych ruchów nie mają? Można wybrać taką wersję okien, których próg będzie wpuszczany w ziemię. Jest to bardzo wygodna propozycja, którą warto wykorzystać – nie tylko wtedy, jeżeli w domu są osoby mające problem z poruszaniem się. Niższy próg, który wyeliminuje tą barierę między balkonem a domem, na pewno nie raz zostanie przez nas doceniony. 

Odpowiednia ilość światła

Rozważając okna balkonowe przesuwne, zapominamy o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Mianowicie chodzi o ilość światła, jaka dostaje się do domu. Jednym z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę podczas, jest szerokość światła przejścia. Dzięki temu można uzyskać różne efekty. Na jakim nam najbardziej zależy? W niektórych modelach okien szerokość światła przejścia wynosi 1,6 metra, a w innych miejscach ta wielkość może dochodzić nawet do 3 metrów. Szerokość światła przejścia należy bardzo dokładnie przemyśleć, aby móc uzyskać pożądany efekt.