Jak wyszczuplić brzuch?

Wiele kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swojego brzucha. Wystarczy niewielki przyrost masy ciała, by ta część znacznie się uwypukliła. Jest jednak kilka sposobów, jak szybko wyszczuplić brzuch i sprawić, by sylwetka wyglądała na zdecydowanie smuklejszą.

Bielizna wyszczuplająca

Sposób znany wielu paniom – ekspresowe „odchudzenie” czy „ujędrnienie” brzucha można osiągnąć za pomocą specjalnych majtek lub koszulek. Producenci oferują szereg modeli bielizny korygującej w różnych fasonach i rozmiarach. Wystarczy odwiedzić sklep i wybrać wersję idealnie dopasowaną do swojego ciała. Dzięki bieliźnie wyszczuplającej spore grono pań pozbyło się niepotrzebnych kompleksów i nabrało większej pewności siebie w wielu sytuacjach.

Największą zaletą odzieży korygującej jest możliwość uzyskania natychmiastowego rezultatu. Wystarczy założyć wysokie figi, dłuższą koszulkę lub komfortowe body, aby brzuch optycznie zmalał. Elementy te wykonane z elastycznych tkanin, które przylegają do ciała i świetnie sprawdzają się pod ubraniami. Zaprojektowana w ten sposób bielizna wyszczuplająca przytrzymuje brzuch, nie dopuszczając do nieestetycznego „wylewania się” i odznaczania fałdek tłuszczu.

Odpowiednia odzież

Aby wyglądać smuklej, wystarczy zamaskować duży brzuch za pomocą odpowiednio dobranej odzieży. Bielizna wyszczuplająca ma wiele zalet, ale dodatkowo warto zwracać uwagę na komponowanie codziennych stylizacji. Sporo pań nie ma świadomości własnego ciała i nie zdaje sobie sprawy z tego, że dodatkowe kilogramy często dokładane są poprzez zły krój czy niewłaściwe wzory na ubraniach. Nie należy więc poszerzać brzucha, ale zatuszować jego rozmiar odpowiednimi elementami garderoby.

Przykładem takiego błędu jest np. noszenie zbyt obszernych rzeczy. Ogromne, workowate ubrania nie zakryją brzucha, ale optycznie go powiększą. Nie należy też przesadzać w drugą stronę – ubrania nie mogą być zbyt opinające, ponieważ uwydatni to każdą, nawet najmniejszą fałdkę. Odzież powinna przylegać do ciała, ale nie ściskać go. Na pewno sprawdzą się ciemniejsze bluzki czy sukienki, jednak należy unikać poziomych wzorów czy krzykliwych elementów w okolicach brzucha.

Dieta i aktywność

Noszenie bielizny korygującej i odpowiednie dobieranie garderoby jest niezwykle ważne. Efekty osiąga się w kilka sekund, co pozwala poprawić wygląd brzucha np. przed ważnym spotkaniem czy imprezą. Rezultaty wyszczuplenia i ujędrnienia są jednak jedynie optyczne. Brzuch po zdjęciu ubrań wciąż ma te same rozmiary.

Z tego powodu nie można pomijać codziennej diety i ćwiczeń. Zbilansowany, rozsądny jadłospis i regularna aktywność fizyczna poprawią rzeczywisty wygląd ciała. W międzyczasie, aby szybko poczuć się lepiej, można nosić bieliznę wyszczuplającą i właściwie dobrane do figury ubrania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/bielizna-korygujaca.