Jak tworzona jest profesjonalna odzież medyczna?

Wygoda podczas pracy na oddziałach medycznych czy w przychodniach jest kluczowa dla pracowników medycznych. Z myślą o ich komforcie tworzona jest profesjonalna odzież medyczna, dopasowana do potrzeb i oczekiwań. W jaki sposób projektowana jest taka odzież? Jakie materiały są wykorzystywane do jej produkcji?

Jaka powinna być profesjonalna odzież medyczna?

Odzież medyczna, przeznaczona do pracy na oddziałach czy w przychodniach, powinna zapewniać komfort ruchu, odpowiednią ochronę termiczną. Wykorzystane tkaniny powinny być elastyczne, oddychające i łatwe w utrzymaniu czystości. Nowoczesna odzież medyczna tworzona jest dzisiaj z tkanin łączących kilka typów włókien, w tym włókna naturalne i syntetyczne. Włókna naturalne to przede wszystkim bawełna, odznaczająca się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, pozwalająca na pranie ubrań w wyższych temperaturach. Tkaniny z dodatkiem włókien bawełnianych doskonale wentylują skórę, co jest szczególnie ważne w okresie upalnego lata. Niezwykle ważne są tu też włókna syntetyczne, takie jak poliester czy spandex. Włókna te sprawiają, że tkanina nabiera pewnego stopnia elastyczności i rozciągliwości, a dodatkowo znacznie szybciej schnie. Włókna syntetyczne sprawiają też, że tkaniny są znacznie przyjemniejsze w dotyku.

Odzież medyczna – co znajdziemy w sklepach?

Odzież medyczna to niezwykle rozbudowany segment rynku – w ofercie sklepów znaleźć można przede wszystkim wygodne bluzy lekarskie, koszulki, spodnie, żakiety, sukienki czy spódnice. Nie brak również fartuchów lekarskich czy bluzek medycznych, odpowiednich dla pracownic aptek, przychodni, salonów kosmetycznych. Odzież medyczna to także specjalistyczne chodaki wykonane z drewna i skóry naturalnej, które pozwalają zminimalizować obciążenie stawu skokowego i świetnie amortyzują mikro wstrząsy.