Jak pomalować ściany w pokoju dziecka?

Pokój dziecka to jego królestwo. Rodzice starają się, by była to przestrzeń, która jest wesoła i kolorowa. Szablony do malowania to idealny sposób, by szybko odświeżyć pokój swojej pociechy. Jak wykorzystać szablony malarskie?

Dla malucha

Pokoje niemowlaków są wyjątkowo łatwe do urządzenia. W końcu rodzic może całkowicie zdać się na własny gust i upodobania. Z czasem będzie trudniej, gdy maluch będzie chciał samodzielnie ozdobić swoją przestrzeń.

Wykorzystując szablony malarskie do pokoju malucha trzeba zdecydować, czy będzie to pojedynczy obrazek czy może cała kompozycja. Decydując się na kompozycję należy wybrać szablon wykonany z plastiku. Dzięki temu można go wykorzystać kilkakrotnie. Szablon papierowy jest tańszy, ale szybko ulegnie zniszczeniu. Zamoczony papier szybko się porwie. Trzeba również liczyć się z możliwością powstawania zacieków.

Do pokoju starszego dziecka

Szablony malarskie do pokoju starszych dzieci można wykorzystać nie tylko na ścianach. Warto również pamiętać, że u dzieci, które umieją czytać sprawdzą się aforyzmy.

Szablony liter i cyfr mogą tworzyć zabawne lub motywujące sentencje, które rozweselą przestrzeń. Napis nad łóżkiem, który mówi, że „pocałunki przeganiają wszystkie potwory”, że „całowani zawsze wstają właściwą nogą” lub, że „to będzie dobry dzień” każdego muszą wprawić w dobry nastrój.

Wykorzystując szablony liter i cyfr warto pamiętać, że napisy można umieścić nad łóżkiem, komodą czy biurkiem dziecka. Sentencje nie muszą powstawać wyłącznie na ścianie. Warto udekorować szafę czy drzwi wejściowe do pokoju.

Nad biurkiem można wykorzystać szablon liter i cyfr, który układa się w napis o ładowaniu baterii. Na szafie może być sentencja, że jest to królestwo nastolatki i jej porządek, a na ścianie może znaleźć się pytanie ”kto tu rządzi?”

Obraz również jest ciekawy

Nie tylko szablony liter i cyfr wprowadzą ciekawy klimat do pokoju dziecka. Warto również wykorzystać interesujące obrazy.

Szablony obrazów do malowania mają bardzo interesujące wzory. Koty, które mogą schować się za szafą, łóżkiem czy komodą. W pokoju młodego sportowca sprawdzi się wizerunek piłkarza lub rowerzysty. W pokoju dziewczynki warto wykorzystać wizerunek baletnicy, ogromne serce nad łóżkiem czy piękną, czarną panterę.

Szablony malarskie to szybki sposób na metamorfozę pokoju dziecka. Warto pamiętać, że dzieci bardzo szybko rosną. Równie szybko zmieniają się ich zainteresowania. Szablony malarskie pozwalają zmieniać pokój dziecka wraz z jego zainteresowaniami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.