Drzwi tarasowe podnośno-przesuwne – nowoczesne przeszklenia w zasięgu ręki!

Budowa własnego domu to olbrzymie przedsięwzięcie, zarówno czasowe, jak i finansowe. Szukając inspiracji na niebanalne bryły i sprawdzone rozwiązania, warto rozważyć budowę domu w stylu skandynawskim czy loftowym. W takich bryłach doskonale sprawdzą się drzwi tarasowe podnośno-przesuwne. Czym wyróżniają się one na tle klasycznej stolarki okiennej?

Jak skonstruowane są drzwi tarasowe podnośno-przesuwne?

Nowoczesne drzwi tarasowe podnośno-przesuwne to innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli znacząco podnieść estetykę domu, zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Okna tego typu to wysokie przeszklenia, w których drzwi balkonowe czy tarasowe otwierają się poprzez przesuwanie wzdłuż okien stałych. Ruch odbywa się po specjalnie zaprojektowanych szynach, które stabilnie podtrzymują ruchomy moduł. Taka konstrukcja przeszklenia sprawia, że możliwe jest lepsze zarządzanie przestrzenią i realizacja zamierzonych planów aranżacji wnętrza. Brak klasycznego skrzydła uchylno-rozwieralnego daje wiele wolnego miejsca! Wiele osób martwi się, że drzwi tarasowe podnośno-przesuwne będą ciężkie i problematyczne w użyciu. Nic bardziej mylnego! Skrzydła wyposażone są w funkcję soft/lift, dzięki której bezproblemowo można je podnosić i opuszczać przy pomocy klamki.

Jakie zalety posiadają drzwi tarasowe podnośno-przesuwne?

Nie ma wątpliwości, że drzwi tarasowe podnośno-przesuwne przyciągają wzrok. Wysokie przeszklenia pozwalają na to, by wnętrza były lepiej doświetlone naturalnym światłem. Zastosowania takiego przeszklenia pozwala również na wizualne niwelowanie barier architektonicznych. Duże okna pozwolą „otworzyć” salon na ogród czy taras, dzięki czemu oczom gości i domowników ukaże się nieograniczona przestrzeń za oknem.