Czym kierować się przy wyborze spodni do jazdy konnej?

Osoby, które na poważnie interesują się jazdą konną, muszą zadbać o odpowiedni strój. Dzięki nim będą mogły cieszyć się z jazdy, która daje ogromną satysfakcję. O czym należy pamiętać, dobierając m.in. spodnie do jazdy na koniu?

Jaki lej w spodniach?

Bryczes – krótkie oraz długie – posiadają specjalny lej, który stanowi jednocześnie wzmocnienie. To dzięki niemu można uniknąć otarcia od siodła, jeżeli chodzi o wewnętrzną stronę ud. Owy lej odpowiedzialny jest również za większą stabilność w siodle. Lepszy lej będzie skórzany, czy też silikonowy? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Skórzany lej jest sztywny i nie pozwala na tak dużą elastyczność. W przeciwieństwie do lejów silikonowych. W miesiącach letnich leje skórzane mogą się bardzo często nagrzewać. Aczkolwiek ich wytrzymałość jest o wiele większa. Nie każdy lubi jak silikonowe leje lubią “przyklejać” się do skóry, więc rezygnują z tego typu spodni.

Mocne bryczesy HKM

Nie jest tak łatwo wybrać odpowiednie spodnie do jazdy konnej. Można kierować się poleceniami innych użytkowników, którzy często wskazują na bryczesy HKM. Chociaż wszystko tak naprawdę zależy od inywidualnych predyspozycji oraz od tego, gdzie takie spodnie będą użytkowane. Podczas zawodów jeździeckich należy mieć określony rodzaj spodni, ponieważ zawodników może zostać zdyskwalifikowany. Nie każdy z kolei będzie brał udział w takich wyścigach. Niektóre osoby zwracają uwagę nie tylko na wygodę, czy też funkcjonalność, ale również na estetykę podczas wyboru spodni.