Czy należy kupować tylko oryginalne tusze HP?

Wybraliśmy naszą wymarzoną drukarkę firmy HP. Przynieśliśmy ją do domu, podłączyliśmy i zaczynamy drukować. Niestety, nie będziemy wykonywać tej czynności wiecznie. Nadejdzie taki dzień, aż skończy się tusz. Wówczas musimy wymienić pusty wkład na nowy kartridż. Rodzi się jednak pytanie, czy lepiej kupić zamienniki, czy postawić tylko na przetestowane oryginalne produkty?

Tusze hp i zamienniki – różnice

Cena – właśnie tym różnią się przede wszystkim te dwa materiały eksploatacyjne. Tusz oryginalny jest znacznie droższy, ale jednocześnie gwarantuje pełną kompatybilność z danym modelem drukarki Hewlett-Packard. Co więcej, umożliwia najwyższą jakość wydruków na każdym rodzaju papierze. Nie ma raczej mowy o żadnych bardzo poważnych awariach sprzętowych, kiedy używamy takiego środka barwiącego.

Z kolei wspomniane zamienniki są tuszami zbliżonymi na pierwszy rzut oka do oryginałów. Nie zapewniają jednak użytkownika, że na sto procent po włożeniu ich do drukarki, spełnią swoje zadanie. Wzorowane na droższych produktach HP, mogą okazać się niestety kiepską alternatywą, mimo że kuszą swoją ceną. Czy więc kompletnie nie warto używać ich na co dzień, w trakcie pracy polegającej na drukowaniu dziesiątek stron dokumentów?

Przewaga oryginałów

Lepsza wydajność i jakość wydruku. To bez wątpienia spore zalety, którymi odznaczają się droższe tusze hp. Firma Hewlett-Packard przed ich wprowadzeniem do sprzedaży, prowadzi zawsze testy, dzięki którym da się w niezwykle optymalny sposób wykorzystać ich zawartość. Owe badania umożliwiają również bardzo szczegółowe – jak już była mowa wyżej – dopasowanie kartridża do konkretnego modelu (pamiętajmy, że na rynku jest zdecydowanie więcej modeli drukarek niż wkładów z tuszem).

Do tego opisywane w tym tekście tusze hp nie wysychają zbyt szybko. Co więcej, nie zostawiają plam w środku sprzętu, na niektórych częściach mechanizmu. Prawie nigdy nie spowodują uszkodzeń. W wyjątkowym wypadkach są zawsze podstawą do skorzystania z darmowej naprawy. Dzięki nim konserwacja urządzenia będącego na gwarancji przebiega jak najbardziej prawidłowo.

Kiedy kupić zamienniki?

Bywają jednak sytuację, że można zaryzykować i zdecydować się na tańsze materiały eksploatacyjne. Nasza drukarka ma już kilka lat, w portfelu brakuje nam pieniędzy, a chcemy wydrukować ważne dokumenty. Wtedy faktycznie lepiej zaoszczędzić i wybrać zamienniki. Mogą one przyczynić się do jakiejś awarii, więc jest ryzyko. Urządzenie straciło jednak dawno gwarancję, dlatego i tak – w razie problemów – czeka nas naprawa na własny koszt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze do marki HP.