Czy kostiumy kąpielowe retro dla kobiet to dobry pomysł?

Strój kąpielowy to specyficzna forma odzieży, której przeważnie używa się tylko latem. Można oczywiście przez cały sezon wybierać się regularnie na basen. Niemniej jednak strój kąpielowy zakładany latem jest najbardziej efektowny. Najlepiej wygląda na plaży lub pośród morskich fal. Ostatnio znowu do łask wracają stroje typu retro. Dlaczego?

Kostiumy kąpielowe retro – klasyka gatunku

W takich strojach występowały nasze babcie, ale także największe gwiazdy kina minionych dekad. Stroje w dawnym stylu mają w sobie niekłamany urok. Ponieważ moda często zatacza krąg, to dawne formy nieustannie pojawiają się w nowych odsłonach. Stroje retro nie były z pewnością tak odważne, jak niektóre nowoczesne kostiumy plażowe i kąpielowe, ale również czarowały otoczenie i pozwalały puścić wodze fantazji, gdyż bardziej kuszące jest to, co ukryte, aniżeli to, co odkryte. Dlatego właśnie wielu projektantów odzieży letniej wraca dziś do trendów sprzed lat, pokazując, że tak naprawdę są one ponadczasowe.

Dlaczego stroje kąpielowe retro są praktyczne

Dawne stroje kąpielowe były bardzo funkcjonalne i wygodne. Zakrywały to, co potrzeba. Zazwyczaj nawet były nieco dłuższe i obszerniejsze, aby zapewnić maksimum komfortu i dyskrecji, zwłaszcza, że w minionych dekadach nie epatowano tak chętnie odkrytym ciałem, jak ma to miejsce w dzisiejszych, bardziej liberalnych czasach. Najczęściej były to stroje składające się z jednej części, czyli smukłe uniformy z wycięciem w okolicach pachwin i dekoltu. Jednak wiele strojów w okolicach bikini posiadało także podszewki imitujące szorty, aby zbyt wiele nie odkrywać. Poza tym, często stosowano falbanki, baskinki, wzory geometryczne, paski pionowe i poziome oraz zabiegi asymetryczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także kostiumy kąpielowe wykorzystujące motywy kwiatowe i roślinne.

Dla kogo kostium kąpielowy w starym stylu?

Przede wszystkim, są to kostiumy kąpielowe, w których dobrze będą się czuły panie ze starszych pokoleń, pamiętające jeszcze czasy świetności takich kreacji plażowych. To rozwiążanie dla kobiet miłujących tradycję i doceniających jej bogactwo. Jest to jednak propozycja dla każdego, gdyż to stroje bardzo uniwersalne. Pasują zarówno dla dziewcząt jak i dojrzałych kobiet. Stanowią połączenie elegancki i dobrego smaku. To wspaniała propozycja na upalne lato spędzone z klasą i wyrafinowaniem. Warto wybierać stroje z minionych epok bo zqwsze są na czasie i zachowują niezwykle walory estetyczne. To świetny wybór dla współczesnych kobiet.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.