Cellulit nie ma szans – poznaj skuteczne zabiegi antycellulitowe

Cellulit nie jest zazwyczaj niczym groźnym dla zdrowia, jednak dla wielu osób stanowi poważny problem natury estetycznej. Różnego rodzaju domowe sposoby na cellulit mogą nie przynieść oczekiwanych efektów. Wtedy warto rozważyć profesjonalne zabiegi antycellulitowe, oferowane przez dobre kliniki medycyny estetycznej.

Usuwanie cellulitu przy pomocy pola magnetycznego

Modelowanie sylwetki za pomocą pola elektromagnetycznego to jedna z najmniej inwazyjnych metod walki z cellulitem. Zabieg ten działa na ciało podobnie jak aktywność fizyczna, ale z dużo większą mocą, a efekty są widoczne znacznie szybciej. Podczas 30-minutowej stymulacji polem magnetycznym mięśnie przeprowadzają taką pracę jak podczas wykonywania 20000 brzuszków lub przysiadów. Zastosowane podczas terapii impulsy elektromagnetyczne wywołują bardzo szybkie skurcze mięśni, powodując ich rozrost oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki dużym głowicom urządzenia zabieg ten doskonale sprawdza się na takich partiach ciała, jak uda czy pośladki, czyli tam, gdzie najczęściej pojawia się pomarańczowa skórka. Już seria 6 zabiegów, wykonywanych z częstotliwością co 2 tygodnie, jest w stanie widocznie zredukować cellulit i zmniejszyć obwód w talii nawet o 10 centymetrów. Specjaliści z Kliniki La Perla w Krakowie rekomendują serię od 4 do 16 zabiegów w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu.

Ultradźwiękowy zabieg antycellulitowy

W redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu pomagają również zabiegi ultradźwiękowe. Na szczególną uwagę zasługuje najnowsza technologia HIFU. Ultradźwięki emitowane są na głębokość około 9–13 mm, dzięki czemu skutecznie eliminują komórki tłuszczowe odpowiedzialne za powstawanie pomarańczowej skórki. Jednocześnie dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia włókien kolagenowych w skórze właściwej, czego efektem są procesy regeneracyjne, prowadzące do ujędrnienia i poprawy napięcia ciała. Ultradźwięki działają poprzez podgrzewanie wewnętrznych tkanek, nie naruszając przy tym powierzchni naskórka. Pożądane efekty redukcji cellulitu można osiągnąć już po jednym zabiegu, jednak nie są one widoczne od razu. Zazwyczaj należy poczekać około 3 miesięcy, aby zauważyć wyraźne wygładzenie pomarańczowej skóry. Czas ten jest niezbędny do naturalnej przebudowy skóry.

Redukcja cellulitu dzięki podskórnej iniekcji CO2

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej pomocny w leczeniu różnego rodzaju problemów skórnych, w tym cellulitu. Mezoterapia igłowa medycznym dwutlenkiem węgla polega na podskórnej aplikacji CO2. Po wykluczeniu u pacjenta przeciwwskazań jest to procedura bezpieczna i mało inwazyjna. Efektem działania dwutlenku węgla jest poprawa mikrokrążenia w obrębie leczonych tkanek oraz przyspieszenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Takie działanie sprzyja redukcji cellulitu. Zabieg wykonuje się w serii 6–12 powtórzeń z zachowaniem 7–10 dni przerwy pomiędzy poszczególnymi sesjami. Zapoczątkowane podczas karboksyterapii procesy wymagają czasu, dlatego efekty widoczne są dopiero po około 2, a nawet 6 miesiącach. Mezoterapię igłową często łączy się z innymi zabiegami na cellulit.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat zabiegów medycyny estetycznej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *