Bielizna ciążowa – przegląd

Bielizna ciążowa to nieodłączne wyposażenie każdej kobiety spodziewającej się dziecka. W końcu w tym pięknym okresie ciało się zmienia, a przyszła mama musi dbać o swoje zdrowie i wygodę. Ważna jest odpowiednio dobrana bielizna dająca komfort, zapobiegająca powstawaniu żylaków czy występowaniu bólów kręgosłupa.

Biistonosze ciążowe

Biustonosze ciążowe powinny być wykonane z przewiewnego materiału, jakim zazwyczaj jest bawełna lub włókna bambusowe. Dzięki temu skóra nie będzie się pociła nawet podczas wysokich temperatur.

Biustonosz ciążowy powinien posiadać szerokie ramiączka oraz możliwość trzykrotnej regulacji w obwodzie. Jest to bardzo ważne, by odciążyć kręgosłup i móc dopasować bieliznę ciążową do zmieniającego się w czasie ciąży ciała.

Biustonosz ciążowy jest pozbawiony fiszbinów mogących wpijać się w ciało i posiada odpinane miseczki. Dzięki temu jest wygodny także po porodzie, kiedy piersi nadal są duże, a maluszek jest karmiony mlekiem mamy.

Rajstopy ciążowe

Bielizna ciążowa nie może posiadać ściągaczy, które ograniczają przepływ krwi. Dotyczy to w szczególności rajstop oraz pończoch – ich nieodpowiednie dobranie może sprzyjać powstawaniu obrzęków, a nawet żylaków. Warto wybierać rajstopy dedykowane dla ciężarnych, które nie posiadają również wyraźnych szwów.

Rajstopy ciążowe są znacznie wygodniejsze od zwykłych – posiadają wysoko umieszczoną talię oraz sporo miejsca na szybko rosnący brzuszek. Nie uciskają i nie przeszkadzają przyszłej mamie, a dodatkowo chronią przed chłodem. Rajstopy ciążowe są odcinane niemal pod biustem i łatwo dopasowują się do zmieniającej się sylwetki.

Majtki

Wbrew pozorom w okresie ciąży znaczenie mają również…majtki. Przyszłe mamy mogą wybierać spośród fig odcinanych pod brzuszkiem, jak i majtek wysoko zabudowanych, które częściowo przykrywają brzuch (sprawdzą się one np. podczas chłodnych dni). Najlepszym wyborem są majtki pozbawione haftów czy koronek, które nie zawsze sprawiają, że bieliznę nosi się wygodnie. Z pewnością ważniejsza jest wygoda noszenia bielizny niż jej estetyka – to przyzna każda przyszła mama.

Dla kobiet ciężarnych nie są polecane stringi, które mogą obcierać miejsca intymne, a tym samym zwiększają ryzyko infekcji. W okresie ciąży unikanie czynników mogących wywoływać stan zapalny narządów rodnych jest niezwykle ważne. Najlepiej sprawdzą się majtki wykonane z bawełny, które są przewiewne i nie powodują reakcji alergicznej skóry.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Bielizna-dla-kobiet-317.html.