Akcesoria do paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych. Do jego przeprowadzenia niezbędne są odpowiednie przyrządy oraz produkty. Jakie akcesoria do paznokci znajdują się w tym gronie?

Lampa do hybrydy

Wykorzystanie tego akcesorium najbardziej odróżnia hybrydę od tradycyjnego manicure. Po nałożeniu każdej warstwy lakieru należy włożyć dłoń do lampy, by utrwalić lakier i móc od razu nakładać następne pokrycie. Wyróżnia się trzy rodzaje lamp: hybrydowa, led i UV.

Ta ostatnia opcja jest najczęściej wybierana ze względu na swoją uniwersalność i moc. Lampy UV potrafią utrwalić manicure już w kilkadziesiąt sekund. Lampy led są zdecydowanie słabsze i nie będzie można już ich wykorzystać przy paznokciach żelowych czy akrylowych. Natomiast lampy hybrydowe łączą ze sobą najlepsze cechy dwóch pozostałych rodzajów.

Lakiery hybrydowe

Manicure hybrydowy należy wykonywać tylko przy wykorzystaniu przeznaczonych do tego lakierów. Dobre lakiery hybrydowe są znacznie trwalsze niż te tradycyjne. Dzięki temu można dłużej cieszyć się pięknym wyglądem paznokci. Manicure hybrydowy przeważnie utrzymuje się od 3 do 6 tygodni, a powodem jego usuwania jest przeważnie tzw. odrost wynikający z naturalnego wzrostu paznokcia.

Wybór kolorów lakierów hybrydowych jest bardzo duży. Poza tym nie wszystkie z nich muszą być błyszczące. Wśród lakierów coraz częściej pojawiają się warianty matowe czy metaliczne. Tak samo jest też w przypadku topów, czyli lakierów nakładanych na sam koniec w celu utrwalenia uzyskanego efektu.

Frezarki

Wykonując manicure hybrydowy bardzo przydatne okazują się frezarki. Są to praktyczne i wielofunkcyjne akcesoria do paznokci, które określa się czasem jako pilniki elektryczne. Służą one do nadania odpowiedniego kształtu paznokciom, wyrównania płytek oraz usunięcia skórek. Oprócz tego bardzo dobrze sprawdzają się do ściągania manicure.

Frezarki posiadają wymienne końcówki o różnych kształtach, które umożliwiają dotarcie do trudnych miejsc. Są to między innymi walce, szpikulce i stożki. Frezarki szczególnie dobrze sprawdzają się do działań przy twardych paznokciach, gdyż znacznie przyśpieszają czas ich piłowania.

Inwestując w takie urządzenie można już zrezygnować z kilku innych przyrządów. Wielofunkcyjność frezarki sprawia, że zbędne okazują się cążki do skórek czy pilniki do paznokci o różnych ziarnistościach. Między innymi z tego powodu coraz częściej pojawiają się one w salonach kosmetycznych i skracają czas trwania zabiegu wykonywanego przez kosmetyczkę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie akcesoria do ozdabiania paznokci.